×

×

פדיקור רפואי

פדיקור רפואי בשונה מפדיקור קוסמטי הוא פתרון אפקטיבי למגוון תופעות עור ובעיות בכפות הרגליים. באמצעות פדיקור רפואי מסירים עור יבש, קשה וסדוק, מעלימים אקזמה, יבלות וגידולי עור אחרים ומטפלים במחלות כגון ציפורן חודרנית (חתרנית), פטרת ציפורניים ועוד. בפדיקור רפואי אין שימוש במים ומטפלים ברגליים בעזרת תמיסות חיטוי מיוחדות, שמשפיעות על החלקים המתים בעור בלבד ובכך מונעים נזק לרקמות חיות. הפדיקור הרפואי מפחית משמעותית את הסיכון לחתכים או פגיעות, וגם אין סכנה של הפצת מחלות עור ולכן הטיפול מתאים במיוחד לחולי סכרת שהטיפול בכפות רגליהם מצריך משנה זהירות עקב החשש לחתכים מדממים לא רצויים שמסכנים את החולה.

המלצת המערכת

סובלים ממחלה או תופעת עור בכפות הרגליים כגון עור סדוק וקשה, אקזמה, פטרת ציפורניים וציפורן חתרנית? חשוב שתדעו כי ניתן להקל על הסימפטומים ולעיתים אף לפתור את הבעיה לתמיד על ידי פדיקור רפואי. חשוב רק שתבחרו במטפל מקצועי שדואג לעקר ולחטא היטב את כלי העבודה שלו. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו שיכולו לאבחן ולטפל בכם היטב.

 


סוגי הפדיקור הרפואי

באופן גס מחלקים את הפדיקור הרפואי לשני סוגים, פדיקור שעושה שימוש במכשירים או בסכינים וכאן המקום להדגיש שחובה מצד המטפל להקפיד על סטריליות גבוהה הכוללת עיקור כלי העבודה בהם עושים שימוש בהליך וזאת כדי למנוע זיהום, ופדיקור יבש שבו מורחים חומרים כימיים על כפות הרגליים שממיסים עור עבה וקשה. הפדיקור היבש מקטין באופן משמעותי כאמור את הסיכון לחתכים ופציעות ובנוסף, צמיחת העור נעשית באיטיות ובהדרגה כך שבסופו של יום, העור בכפות הרגליים מבריא כראוי.

 


למה נועד פדיקור רפואי?

באמצעות הפדיקור הרפואי ניתן כאמור לטפל במגוון תופעות בכפות הרגליים והציפורניים. מסירים עור עבה, קשה וסדוק, מנקים אקזמות, עובש ויבלות וגם פותרים בעיות קשות יותר כמו ציפורן חודרנית. ציפורן חודרנית נגרמת בעיקר בשל גזירת ציפורניים לא נכונה. תופעת הציפורן החודרנית עלולה להחמיר כתוצאה של טראומות חזקות ומתמשכות (בעיקר מכדורגל), או עקב שימוש בנעל לא מתאימה (צרה מידי) ולכן חשוב להקדים ולטפל בתופעה. בעיה נוספת הנמנעת על ידי פדיקור רפואי היא פטרת ציפורניים. פטרת בציפורניים יכולה להידרדר למצב בו הטיפול היחידי שניתן יהיה לבצע הוא טיפול כירורגי (הסרת הציפורן). קיימת גם אפשרות שהציפורן לא תצמח מחדש!

 


יתרונות הפדיקור הרפואי

היתרון הבולט בפדיקור רפואי הוא בטיחות. שמירה על רמת היגיינה גבוהה מונעת הפצת מחלות וסיבוכים עתידיים. מכונת הניקוי בפדיקור הרפואי, מנקה את העור בצורה יסודית ומקיפה, ומבטיחה יעילות טיפול מרבית. הטיפול מבוצע בעזרת מרכך מיוחד שעוזר להסיר תאי עור מתים ובעזרת מכונה ייעודית. הדיסקים שבראש המכונה אינם גורמים לכאב, או לאי נוחות במשך כל התהליך. הפדיקור הרפואי נותן את המענה הטוב ביותר לחולי סוכרת בהקשר של טיפול בבעיות עור בכפות הרגליים. מחלת הסוכרת גורמת לבעיות בזרימת דם, וכך פוחתת הרגישות בכף הרגל לכאב, ולטמפרטורה. הסיכון לחתכים ופציעות גדל כאשר ההליך מבוצע בבית או על ידי פדיקוריסטית לא מקצועית. ההמלצה היא לעבור פדיקור רפואי על ידי פודיאטור (מומחה כף רגל) שמוסמך לטפל בחולי סוכרת.

 


פדיקור דגים

עגלסת הירדן (Garra Rufa) הוא דג מים מתוקים שמקורו בנחלים בטורקיה. המזון ממנו ניזון הדג הוא אצות, אותן הוא תולש מסלעים ואבנים. במקומות רבים משתמשים בדגים לפדיקור רפואי ולקילוף של העור ברגליים. הדגים שמועברים לבריכות מיוחדות, ניזונים כעת מאכילת תאי העור המתים ברגליים. בתוך הבריכות המיוחדות קיימות מערכות ניקוי, המסננות זיהומים העלולים לסכן את המטופלים, כמו כן נערכות בדיקות מעבדה על בסיס יומי לבקרת איכות המים. הרעיון ש”ענן של דגיגים” ירפא את העור יכול להיות מאוד מושך, ואף יעיל מבחינה קוסמטית, אך צריך גם להיזהר.

מהלך הטיפול מבוסס על הכנסת הרגליים לתוך מיכל, כדי שהדגיגים חסרי השיניים (עגלסת הירדן), יבתקו עם פיותיהם את תאי העור המתים, ו״ישייפו״ את העור הקשה. על פי משווקי השיטה, הדגים מצעירים את עור כפות הרגליים, וזאת בזכות האנזים האחראי על התחדשות העור (דיטרנול).

למרות כל האמצעים הננקטים לטיהור המים, כמו סינון, ניקיון, ותוספים לחיטוי ומניעת הדבקה, מומחים משוכנעים כי הסיכון עדיין קיים שכן דרוש חיטוי חזק יותר של המים. חיטוי חזק, יגרום למותם של הדגיגים ויהפוך את העסק ללא כלכלי שכן תידרש אספקת דגיגים קבועה ל״השלמת החוסרים״. חסרון נוסף על פי טענת המומחים הוא העברת מחלות וזיהומים מאדם לאדם באמצעות הדגיגים. זוהי תופעה מטרידה, והיא עדיין נלמדת על ידי הסוכנות להגנת הבריאות בבריטניה. בארה״ב אסרו לשווק פדיקור דגים ב-14 מדינות.