×

×

פודיאטור

פודיאטור הוא מאבחן ומטפל מוסמך למחלות ואנומליות בכפות רגליים, קרסול או מבנים קשורים בכף הרגל ושאינם מצריכים ניתוח כירורגי רפואי. בעולם וגם בישראל הפודיאטור הוא אינו רופא, אולם מקצועו מעוגן בחוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות. למרות שפודיאטור מזוהה כמומחה לטיפול בפטרת, הוא אינו מטפל רק בבעיות ציפורניים או עור קשה הנובע מיבלות או מפטריות. הפודיאטור עוסק בטיפולים נוספים אחרים כמו עיוותים מולדים ברגליים שמתבטאים ברגליים שטוחות או קעורות, טיפולים במחזור דם לקוי, כיבים, זיהומים ומחלות אחרות הקשורות לעור הרגליים. הפודיאטור אחראי גם על בעיות עצבים וטראומות ברגליים הנובעות מחבלות או תאונות אם כי מקרים אלו אינם שכיחים.

המלצת המערכת

סובלים מציפורן חודרנית או מפטרת ציפורניים? רוצים לטפל בכף הרגל ולא יודעים מי יכול לתת לכם מענה אישי? פודיאטור ברוב המקרים אמון על כל הבעיות הרפואיות של כף הרגל. התייעצו עם צוות המומחים שלנו שידעו לאבחן ולטפל במקצועיות בבעיות בכף הרגל, עשו זאת עכשיו.

 


ההבדל בין פודיאטור לקוסמטיקאית

צריך להבדיל בין פודיאטור שלעיתים מבלבלים אותו עם התואר ״רופא ציפורניים״ שלא קיים דבר שכזה לבין פדיקוריסט או קוסמטיקאית שאמונים על טיפולים אסתטיים בכפות הרגליים, אלו האחרונים מוגבלים לפעולות פולשניות המצריכות השגחה קפדנית. רק פודיאטור רשאי להשתמש בכלי חיתוך חודרניים שעלולים ליצור פתחים באורגניזם. לפודיאטור מגוון כלים באמצעותם ניתן לטפל בבעיות עור וציפורניים כמו יבלות, היפר-קרטוזיס (ציפורניים עבות), ציפורן חודרנית, עור קשה, אקזמות, פטריות, פסוריאזיס בציפורני הרגליים וכד׳. הפודיאטור מטפל גם בבעיות אורתופדיות המצריכות מדרסים, תותבות סיליקון ועוד, כדי לתת מענה לבעיות הנובעות מהפעלת לחצים לא תקינים בזמן הליכה. לחץ לא תקין גורם לכאב ברגליים, בברכיים, באגן וגם בגב. הפודיאטור ״יתקן״ פוזיציה בעייתית ויגרום לתפקוד נכון בשרשרת התמיכה של הגוף.

 


מתי בדרך כלל פונים לפודיאטור?

  • כאשר עור קשה בכפות הרגליים אינו מהווה רק בעיה בעלת אופי אסתטי, אלא עלול להיות קשור גם לפתולוגיה מסוימת שניתנת לריפוי.
  • כאשר סובלים מציפורן חודרנית שנגרמת עקב סיבות שונות שאחת מהן היא חיתוך לא נכון של הציפורן.
  • כשנוצרות יבלות כתוצאה מחיכוך או מתמיכה לא טובה בכף הרגל. הסרת יבלות ללא אבחון נכון ואיתור הסיבות שגרמו להן להופיע לא יעלימו את היבלות! טיפול לא מקצועי עשוי להחמיר את הבעיה.
  • לצורך אבחון פפילומה (סוג של גידול שפיר). אבחון שגוי של מטפלים לא מיומנים שנוטים להחליף אותה ביבלת עשוי להחמיר את התופעה. גם אם האבחון שנעשה הוא נכון, הטיפול המוצע הוא אינו פשוט ומצריך לעיתים גישות שונות שתלויות במיקומן ובגודלן של הפפילומות.
  • כשנודפת צחנה מכף הרגל שלרוב נגרמת מפטריה מומלץ לפנות לפודיאטור.
  • בהופעת כאב או עייפות בכפות הרגליים שעלולים להצביע על בעיות במבנה תפקוד הרגל, האבחון והטיפול בזמן ימנעו את החמרת התופעה.
  • כדי למנוע הפצת מחלות מדבקות (פפילומה, פטריות בציפורניים וכד׳).