×

×

טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר

פטרת ציפורניים היא בעיה שכיחה בקרב האוכלוסייה כאשר אחד מכל חמישה אנשים מבוגרים מעל גיל 30 סובל ממנה. קיימות מספר שיטות להעלמת הפטרת כגון תרופות, קרמים ותכשירים שונים שלא תמיד נותנים את התוצאות הרצויות. בשונה מהשיטות שתוארו, על ידי שימוש במכשירי לייזר מתקדמים ניתן להעלים את הפטרת ביעילות תוך ארבעה טיפולים בממוצע! המטופלים אינם צריכים לעבור את ההליך המסורתי המתיש שהופך לכרוני ולרוב חוזר על עצמו בציפורן אחת או יותר. בעיית חזרתה של הפטרייה נובעת עקב זרימת דם שלא מגיעה אל הציפורן הנגועה, ואשר אינה עוברת את הקוטיקולה (העור שעוטף את הציפורן), כך שכמעט ואין תרופה שיכולה להתמודד באופן מלא וסופי עם הפטרייה.

המלצת המערכת

למרות שהטיפול בתרופות, תכשירים, קרמים ומשחות יעיל בחלק מהמקרים, ההמלצה היא לשלב בין טיפול תרופתי לבין שימוש במכשירים מבוססי אור שקוטלים את הפטרייה לחלוטין. התייעצו עם המכונים המובילים בישראל שיצליחו להעלים את הפטרת שלכם לחלוטין. עשו זאת עכשיו!

 


לייזר לפטרת ציפורניים

פטרת הציפורניים גורמת לציפורניים להיות עבות יותר, היא משנה את צבע וצורת הציפורניים, גורמת להן לאבד קושיות, מפרקת את קצה הציפורן לשבבים ועוד. הפטרייה נפוצה בדרך כלל במקומות ציבוריים לא סטריליים כמו בריכת שחייה, מקלחות ומלתחות ציבוריים שעברו (אם בכלל) חיטוי משטחים רשלני. הפטרייה גם עלולה להופיע בקוצצים ובמכשירים לשיוף ציפורניים שלא עברו את החיטוי הנדרש לאחר שימוש.

פטרת בצורתה הקלה, אינה יותר מאשר בעיה אסתטית, אולם עם הזמן, הציפורן עלולה לצמוח באופן חריג, לקבל צורה מוזרה ולגרום לכאב בהליכה או במגע. יחד עם זאת, ישנם מצבים בהם פטרת הציפורניים בידיים או ברגליים הם סימן למחלה, ולכן מטופלים שהפטרת חוזרת אצלם, צריכים להיבדק אצל רופא כדי שישלול פסוריאזיס, מחלות כלי דם, סוכרת ובעיות אורתופדיות. בנוסף, זיעה ברגליים וצמיחה לא נכונה של הציפורן, יוצרים סביבה אידאלית המתאימה למושבת פטריות הקיימת מתחת לציפורן.

הליך הריפוי באמצעות לייזר הוכח על ידי מחקרים כשיטה יעילה במיוחד המניבה תוצאות מעולות. הלייזר הפך בשנים האחרונות לאלטרנטיבה יעילה לעומת תרופות לבליעה ולטיפולים מקומיים כנגד הפטרייה. קרן הלייזר משוגרת דרך הציפורן הנגועה, מבלי להקרין על הרקמות הבריאות מסביב, או על השורש (משתית) וזאת כדי שהציפורן תוכל להמשיך לצמוח ללא בעיות. הלייזר הורס את הפטרייה והורג את הנֶבֶג. תוך 4-5 חודשים ממשיכה הציפורן לגדול אך הפעם בעובי וצבע טבעיים. בסיום תהליך הצמיחה, הציפורן מחלימה לחלוטין.

 


יתרונות הטיפול בלייזר

טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר מציע אלטרנטיבה מתקדמת לתרופות לבליעה העלולות לגרום לסיכונים ולתופעות לוואי כמו נזקי כבד. קרמים, משחות, תמיסות ותרסיסים לטיפול מקומי, הפכו להיות תחליף לתרופות לבליעה אך יעילותן נמוכה (כ-8% יעילות). לטיפול בלייזר, אין מגבלות וכמעט כולם יכולים לעבור את ההליך שאינו כולל תופעות לוואי או כאבים. האי נוחות היחידה הנגרמת למטופלים רגישים היא כאב קל הנוצר מחימום הציפורן, אולם הכאב ניתן לשליטה באמצעות קרח או אלחוש מקומי.

הלייזר עובד על טמפרטורה ואורך גל מבוקר, וטיפולי הלייזר בציפורניים מראים יעילות גבוהה במאבק כנגד הפטרת שברקמות הגוף. בדיקת הרקמות, המתרחשת לפני ואחרי הטיפול, מספקת ראיות קליניות שעל פיהן ניתן לקבוע האם הטיפול בלייזר הצליח להשמיד את הפטרייה. ההליך מבוצע ללא כאב, ללא דימום וללא תופעות לוואי כאשר אחוז הצלחה שלו נע בין 80% ל- 90%.

 


כיצד מבוצע טיפול לייזר לפטרת ציפורניים

הטיפול בלייזר נמשך בין 30 עד 45 דקות, ובממוצע כאמור יש צורך בארבעה מפגשים. במקרים הקשים מבצעים מקסימום 10 טיפולים כשמספר הטיפולים נקבע על פי חומרת הבעיה. דפוס פעולת הלייזר מותאם לפי אופי הבעיה אם כי דרך ההשפעה שלו על הפטרייה בציפורניים משתנה בחלק מהמקרים. ידוע והוכח כי הלייזר הורג והורס את הפטריות ואת הנבגים שלהן, ומונע את התפתחותן המחודשת, כל עוד המטופל לא נחשף אליהן מחדש.

לפני הטיפול משייפים את הציפורניים כדי להסיר חלקים הרוסים בציפורן, ובכך להפחית את העובי שלהן בכדי שהטיפול יהיה אפקטיבי. מהלך הטיפול מבוסס על שיגור קרני אור בעלות עצמה לאצבעות הנגועות, אלומות האור חודרות את הציפורן ומגיעות לפטריות העמוקות ביותר ולאחר מכן הן מושמדות וכל זאת מבלי לגרום נזק לרקמות הסמוכות. הטמפרטורה של מכשירי הלייזר מווסתת בהתאם לרמת הזיהום הקיים אצל המטופל.

מכשירי הלייזר אינם מאפשרים גדילה של הפטריות או הנבג, ומפלסים את הדרך לגוף לנקות את הציפורן. לאחר הטיפולים, הציפורן תראה צמיחה מחודשת והפעם - ללא פטריות. ההחלמה מהטיפול היא מיידית, ובתום הטיפול ממשיכים בשגרה ללא כל הגבלה.

 


תוצאות הטיפול בלייזר

תוצאות הטיפול בלייזר החדשני הוכיחו יעילות רבה. הפטרת אינה חוזרת ביותר מ- 85% מהמקרים, בשונה מטיפולים מקומיים ששיעור ההצלחה בהם לא עלה על 8%. התוצאה הסופית היא איטית בכל הטיפולים, מכיוון שהציפורן צריכה לצמוח מחדש, לחזור לחיוניות, ולהתבהר במשך מספר חודשים. למרות הטיפולים בלייזר, צריך להמשיך לנקוט באמצעים היגייניים כדי למנוע את הזיהום מחדש, הכוללים: אוורור נעליים, שמירה על רגליים יבשות, הימנעות ממקומות לחים וחמים ומקומות המועדים לסיכון בהדבקות חוזרת, שימוש במשחה, בטאלק או בספריי לרגליים המכילים מרכיבי אנטי-פטריות בשימוש מקומי.

הרשמו עכשיו לקבלת הצעת מחיר ומידע ע״י המכונים המובילים בישראל שגם נותנים תעודת אחריות למשך 7 שנים על הטיפול בלייזר, עשו זאת עכשיו באמצעות מילוי טופס צור קשר קצר באתר וחסלו את הפטרת ברגליים ובידיים לצמיתות.