×

×

IPL לפטרת ציפורניים

דלקת ציפורניים היא זיהום כרוני נפוץ שגורם ברוב המקרים לפגיעה בצורה ובמרקם הציפורניים. המושג פטרת ציפורניים מתייחס לכלל הזיהומים הפטרייתיים הנגרמים מדרמטופיטיים, שמרים או עֹבֶשׁ. בדרך כלל הפטרת אינה משפיעה במידה שווה על כלל האצבעות, צורתה אינה סימטרית ולעתים היא משפיעה רק על ציפורן אחת. ברוב המקרים הפטרת נגרמת מפטרייה סיבית הנקראת דרמטופיטיים אולם ישנם גורמים נוספים בהם שמרים מסוג קנדידה ובמיוחד קנדידה אלביקנס שגורמים לפטרת. לעתים רחוקות פטריות מסוג אחר כגון סקופולריופזיס (Scopulariopsis) עלולות להשפיע על הציפורניים. חשוב לזהות במדויק את הגורם האחראי לפטריות, זיהוי שגוי ימנע החלמה מהירה. פטרת ציפורניים פוגעת לרוב במבוגרים, הסיכוי שהציפורניים באצבעות הרגליים ובמיוחד שהבוהן תדבק במחלה גדול יותר מאשר בידיים. ישנן מספר דרכים להרחקת הפטרת כאשר הבולטת שבהן היא טיפול באמצעות מכשיר קרן אור IPL.

המלצת המערכת

למרות שהטיפול בתרופות, תכשירים, קרמים ומשחות יעיל בחלק מהמקרים, ההמלצה היא לשלב בין טיפול תרופתי לבין שימוש במכשירים מבוססי אור שקוטלים את הפטרייה לחלוטין. התייעצו עם המכונים המובילים בישראל שיצליחו להעלים את הפטרת שלכם בציפורניים לחלוטין. עשו זאת עכשיו!

 


אבחון הפטרת ותרופות

לפני שמטפלים חשוב לאבחן היטב ובמהירות את סוג הפטרת. האבחון מבוסס על בדיקה קלינית ובדיקות מעבדה (בדרך כלל בדיקת תרבית). לאחר שיודעים בדיוק עם איזה זיהום מתמודדים, מתאימים טיפול שעשוי לכלול קרמים, משחות, ג׳ל, קצף, לק, ספריי, אבקות וכד׳. התרופות המקומיות מתגלות לרוב כאכזבה גם בגלל הזמן הממושך והטיפול היום יומי שהן מצריכות וגם בגלל שיעורי ריפוי נמוכים מאוד (סביב ה- 8%).

גם הטיפול בכדורים לבליעה עשוי לאכזב אם כי פחות, שכן שיעור ההצלחה נאמד בכ- 30%. החיסרון הבולט בכדורים הוא תופעות לוואי כמו בחילות, כאבי ראש, בעיות עיכול, גינוקומסטיה (חזה גברי), אין אונות ולעתים גם הרעלת כבד. יוצאת מהכלל היא תרופה בשם טרבינפין (Terbinafine).

הטרבינפין מראה שיעור הצלחה גבוה יותר מבין כל התרופות לטיפול בפטרת ציפורניים כאשר משך הטיפול נע בין 3 עד 6 חודשים. התוצאות הלא אפקטיביות בלשון המעטה גרמו למדענים בכל רחבי העולם לנסות ולפתח מכשירים יעילים לטיפול בפטרת ציפורניים. הבשורה בשנים האחרונות מגיעה מגזרת המכשירים המבוססים על קרן אור (IPL) שהצליחו להשיג תוצאות מעולות.

 


על מה מבוסס מכשיר ה- ipl לטיפול בפטרת ציפורניים?

ה- ipl הוא מכשיר המשגר קרן אור בעלת אורך גל בטווח ייחודי (530 נ״מ - 1100 נ״מ) עם זמן פעימה נמוך מזמן רגיעה מחום (Thermal relaxation time (TRT שמנטרל את הפטרייה על ידי שוק תרמי. לפי עיקרון הפוטו-תרמוליזיס הממוקד, הקרינה שנקלטת על ידי רקמות היעד הופכת לאנרגיית חום וגורמת לשיתוק האורגניזם הטפיל דהיינו הפטרייה, היא הורסת אותו ואינה מאפשרת צמיחה או התרבות. הטיפול ב- ipl מעלים מהשורש את המקור הפָּתוֹגֶנִי (מחולל מחלות) בציפורן כאשר האורגניזם הוא זה שסופג את האור-אנרגיה, ומשאיר את הסביבה ללא כל פגע.

שיתוק הפטרייה נובע מהרס תרמי על ידי דנטורציה (שינוי מבנה המיקרו-מולקולה) או דנטורציה חלקית של המולקולה שיוצרת את גוף הפטרייה, שאינו מאפשר לפטרייה לצמוח ולהתרבות. הטמפרטורה באזור הנגוע, חייבת להיות גבוהה מספיק על מנת להרוס את הפטרייה אך לא גבוהה מידי שכן זו עלולה להרוס רקמות סמוכות ובריאות. המטרה מושגת על ידי הקרנה ממוקדת על הפטרייה למשך זמן שאינו גדול יותר מאשר זמן הרגיעה מחום (TRT) שזה בדיוק הזמן הנדרש להפצת החום לסביבה ולרקמות הסמוכות. טכנולוגית ה- ipl נחשבת ליעילה ובטיחותית לטיפול בפטרת ציפורניים ברגליים ובידיים.  


איך פועל מכשיר ה- ipl לטיפול בפטרת ציפורניים?

מכשיר ה- ipl מחולל מקור אור שחודר לטווח של אורך גל ייחודי, הפוטו-אנרגיה שמשוגרת נקלטת על ידי הדרמטופיטיים והופכת לחום, והקרינה על המקום הנגוע גורמת לנזק יזום ומבוקר על המטרה בלבד וזאת מבלי כאמור לפגוע ברקמות בריאות. טכנולוגיה זו משתמשת במנורות פלש ובמערכת קבלים שמבוקרת על ידי מחשב שמחולל פעימות אור עם עצמה פולי-כרומית שנקבעת על ידי קבל ומרוכזת על ידי משך זמן הפעימה החשמלית.

בדומה ללייזר, העיקרון הבסיסי של ה- ipl הוא הריסה תרמית ממוקדת של המטרה בלבד. השילוב של אורך הגל, משך הפעימה, השטף, ומשך ההפסקה בפעימה מאפשרים טיפול במגוון רחב של תנאי עור שונים. טכנולוגיית ה- ipl מאופיינת ביכולת לאגור אנרגיה ועל מנורת קסנון מיוחדת. האנרגיה החשמלית מאוחסנת בתוך סוללת קבלים ומועברת בצורת הצתה חשמלית על ידי גז שנמצא במנורה שמפיצה את האור, לכן האנרגיה החשמלית הופכת לאנרגיה אופטית עם מגוון פעימות עם אורך גל שנע בין 500 נ״מ עד 1300 נ״מ. הפצת האור אינה מתמשכת והיא נעשית בפעימות מאוד קצרות כאשר שני הפרמטרים שנחשבים חיוניים לטיפול בפטרת ציפורניים ב- ipl הם אורך הגל ומשך הפעימה.

 


הטיפול בפטרת ציפורניים בקרן אור

הטיפול במכשיר ה- ipl בפטרת ציפורניים הוא בטוח, ללא תופעות לוואי מיוחדות ובאופן כללי גם ללא כאבים אולם רגישות מצד המטופל עלולה לגרום לאי נוחות קלה. פטרת קשה מצריכה 8 עד 12 טיפולים דו שבועיים או 4 עד 7 טיפולים במקרים קלים שנמשכים לא יותר מחצי שעה. רצוי לחטא בין הטיפולים את האצבעות בעזרת ספריי מיוחד. הטיפול עצמו מבוצע כאשר הציפורניים נקיות ומשויפות היטב. מורחים על הציפורניים ג׳ל מיוחד שמגן עליהן ועל העור שמסביב, ובעזרת ראש המכשיר משגרים את אור ה- ipl לעבר המקומות הנגועים. הציפורן שניזוקה תצמח מחדש תוך 6 עד 18 חודשים וללא הפטרת כמובן.

אם זיהיתם התחלה של פטרת הציפורניים, הבאה לידי ביטוי בנקודות לבנות על הציפורן או ריח חריף מכפות הידיים ו/או הרגליים חשוב מאוד לעבור אבחון מקצועי ולטפל בזיהום בהקדם האפשרי, לא רק עבורכם, אלא גם על מנת שלא להדביק את קרובי משפחתכם. למכוני הפטרת המתקדמים שאיתם אנו עובדים יש פתרון רפואי מוכח, המאפשר להיפטר לתמיד מפטרת הציפורניים, ויש גם 7 שנות אחריות מלאות! הרשמו עכשיו וחסלו את פטרת הציפורניים לצמיתות!