×

×

תרופות סבתא לפטרת ציפורניים

במהלך השנים האחרונות חל גידול משמעותי במספרם של חולי הפטרת בישראל שפוגעת יותר בגברים מבוגרים אולם לא פוסחת על נשים וילדים. את הגידול במספר החולים בפטרת ציפורניים ניתן ליחס למספר גורמים שהבולטים שבהם הם: חשיפה גדולה יותר לפטריות המקננות במקלחות ומלתחות ציבוריים של חדרי כושר משוכללים שקמו בשנים האחרונות, לאיכות החיים הגבוה שהעלתה את גיל התמותה בצורה משמעותית כך שהאוכלוסייה התבגרה, לגידול במספר החולים בסוכרת ולעליה במספר הסובלים ממחלות שפוגעות במערכת החיסונית.

המלצת המערכת

למרות שהטיפול בתרופות סבתא, תכשירים, קרמים ומשחות יעיל בחלק מהמקרים, ההמלצה היא לשלב בין טיפול תרופתי קונבנציונלי לבין שימוש במכשירים מבוססי אור שקוטלים את הפטרייה לחלוטין. התייעצו עם המכונים המובילים בישראל שיצליחו להעלים את הפטרת שלכם לחלוטין. עשו זאת עכשיו!


טיפול טבעי בפטרת ציפורניים

משתמשים בתרופות סבתא לטיפול בפטרת ציפורניים כבר מאות שנים שכן לא תמיד היו בנמצא תרופות קונבנציונליות. טיפולים ביתיים טבעיים, מהווים אלטרנטיבה סבירה (מינוס) לתרופות התעשייתיות של ימינו.

לכל תרופת מרשם יש תופעות לוואי ובנוסף, תרופות הסבתא הביתיות אינן יקרות בהשוואה לתרופות התעשייתיות, והן מתבססות על תהליכים טבעיים כמו: השריית הציפורניים בחומץ מדולל, שימוש באבקות הלבנה ועלים, מריחת מי חמצן ושימוש בשמנים צמחיים. הטיפול בתרופות סבתא חוזר על עצמו כל יום עד שהזיהום נפסק, והוא עשוי לקחת מספר שבועות או חודשים.

תרופות הסבתא הטבעיות, נמצאו יעילות לסוגים שונים של פטריות והן אכן משפרות את המצב, ולמרות זאת מומלץ ברוב המקרים לפנות לסיוע של מכון מקצועי שכן כמעט ובלתי אפשרי להשמיד את החיידקים ובשל כך הפטרת כמעט תמיד חוזרת ואף מדביקה ציפורניים בריאות.

המלצת המערכת

למרות שהטיפול בתרופות סבתא, תכשירים, קרמים ומשחות יעיל בחלק מהמקרים, ההמלצה היא לשלב בין טיפול תרופתי קונבנציונלי לבין שימוש במכשירים מבוססי אור שקוטלים את הפטרייה לחלוטין. התייעצו עם המכונים המובילים בישראל שיצליחו להעלים את הפטרת שלכם לחלוטין. עשו זאת עכשיו!


תרופות סבתא לפטריות ברגליים ובידיים

חומץ תפוחים - חומץ תפוחים נחשבת לתרופה ביתית חזקה.

אופן השימוש: טבילת הרגליים בתמיסה המכילה ליטר מים חמים, וחצי כוס חומץ תפוחים. אפשר גם למרוח את חומץ התפוחים ישירות על הציפורן הנגועה בעזרת מכחול, כשלוש פעמים ביום עד להבראתה.

 

שום - לשום יש סגולות רבות שאחת מהן היא היכולת לטפל בדלקות. הטיפול הטבעי עם שום נחשב ליעיל ביחס לתרופות סבתא אחרות.

אופן השימוש: מרתיחים 5 שיני שום גדולות בתוך סיר מים, ממתינים עד שהמים מתקררים, שופכים את תכולת הסיר עם השום לתוך גיגית, וטובלים את הרגליים כשהן נקיות בתוך מי השום למשך 15 דקות. יש לחזור על הפעולה כל יום, במשך ארבעה שבועות.

 

מלח - הטיפול הביתי עם מלח מקשה על הפטרייה ברגליים להתרבות, ומיוחסות לו תכונות חיטוי.

אופן השימוש: יש לרחוץ את הרגליים, ולהשאיר את הציפורניים רטובות. לאחר מכן זורעים על הרגליים מלח וגורבים גרביים. יש לחזור על התהליך פעמיים ביום ועד שמבחינים בשיפור.

 

שמן עץ תה - שמן מעץ היא אחת מהשיטות הטבעיות, והיעילות ביותר כנגד פטריות בציפורניים. השמן מופק מגבעולים ועלים מעץ התה האוסטרלי. הוכח גם מדעית כי לשמן עץ התה יש את היכולת לטפל בזיהומים פטרייתיים. השימוש בשמן מצריך בדיקה מוקדמת שכן הוא עשוי לגרום לאלרגיה.

אופן השימוש: מושכים את השמן ישירות על הציפורניים, פעמיים עד שלוש פעמים ביום, כך שהוא יחדור היטב לציפורן, ועד לריפוי הפטרת.

 

מיץ לימון - מיץ הלימון ידוע במרכיביו האנטי בקטריאליים.

אופן השימוש: יש להשרות את הציפורניים במיץ לימון טבעי.

 

שמן קיקיון - שמן הקיקיון מכיל חומצה ריצינולאית, שהוכחה כיעילה במקרים של דלקות עור שונות.

אופן השימוש: יש לערבב חצי כוס שמן קיקיון עם 7 טיפות מיץ לימון. את הנוזלים מעבירים לגיגית עם מים פושרים שהורתחו מבעוד מועד. לאחר מכן צריך לטבול את כפות הרגליים (או הידיים) למשך רבע שעה. יש לחזור על הפעולה כל יום למשך ארבעה שבועות.

 

עלי לענה (Artemisia) - עלי הלענה מכילים שמן סנטונין, הידוע בסגולות מרפא.

אופן השימוש: יש להניח חופן של עלי לענה בתוך כוס מים רותחים, ולכסות עד לקירור. לאחר מכן, צריך להשרות את הציפורניים בתמיסה למשך 10 דקות פעמיים ביום.

 

סודה לשתייה - הסודה לשתייה היא מלח נפוץ שהוכחה כיעילה לטיפול בפטרת ציפורניים.

אופן השימוש: יש לערבב אבקת סודה לשתייה עם מים עד לקבלת מרקם עיסתי. לאחר מכן צריך למרוח את העיסה עם מקלון צמר גפן מסביב, ומתחת לציפורניים הבריאות, ורק לאחר מכן על הציפורניים הנגועות בפטריות. לאחר כ- 10 דקות שוטפים ומייבשים את הציפורניים.

 

תִּימִין - תבלין נפוץ שיש לו גם סגולות רפואיות.

אופן השימוש: חולטים שלוש כפות תִּימִין בסיר עם שתי כוסות מים (לא יותר מ- 5 דקות), מכסים את הסיר וממתינים עד שהחליטה מתקררת. לאחר מכן ובעזרת מקלון צמר גפן, מורחים את החליטה על הציפורניים המזוהמות.

 

לבנדר - בנוסף לריחו הנעים של שמן הלבנדר, הוא מכיל גם חומרים אנטי דלקתיים נגד הפטרת.

אופן השימוש: מוסיפים לתוך גיגית שתי כוסות חומץ תפוחים, ו- 7 טיפות תמצית שמן לבנדר. לאחר מכן טובלים את הרגליים למשך 10 דקות, פעמיים ביום לפרק זמן של שבועיים.

 

קינמון - תבלין דומיננטי עם סגולות מרפא ידועות.

אופן השימוש: מרתיחים ליטר מים בסיר, מוסיפים 10 מקלות קינמון שבורים, מנמיכים את הלהבה וממתינים עוד 5 דקות. לאחר מכן מעבירים את הנוזלים לגיגית וממתינים עד שהתמיסה פושרת. יש לטבול את הרגליים למשך 10 דקות, פעמיים ביום לפרק זמן של שבועיים.

 

ג’ל אלוורה - מעבר לעובדה שהאלוורה מרגיעה ומטפלת בכוויות חום היא אף נחשבת כיעילה לטיפול בזיהומי עור.

אופן השימוש: יש לערבב שתי כפיות ג׳ל אלוורה או אלווי ביחד עם כפית לימון אחת, ו-5 טיפות מי חמצן. את התערובת מורחים ישירות על האצבעות הנגועות.

 

סרפד - צמח בעל תכונות רפואיות שעוזר במקרים של זיהום ובעיות ראומטיות.

אופן השימוש: יש למלא בקבוק עם שורשים רחוצים וחתוכים של סרפד עם אלכוהול בנפח 38% מחיטה. את התמיסה שומרים במקום קריר למשך שבועיים ולאחר מכן מורחים את התמצית מספר פעמים ביום על הציפורניים הנגועות ועד שרואים שיפור.