×

×

ציפורניים מלאכותיות שגורמות לפטרת

ציפורניים מלאכותיות מזוהות בדרך כלל עם נשים מטופחות וייצוגיות. הפופולריות של בניית ציפורניים גברה לאחרונה במידה ניכרת בשל המראה האסתטי שהן משדרות, תודות לעמידותן הגבוהה, ההדבקה המהירה ולאיכות החומרים שמהן הן מורכבות. החומרים החדשים מהן עשויות הציפורניים המלאכותיות מקנים נוחות ובטיחות רבה, ניתן לעצבם בשיוף, להחליף את צבעם, לשמור על כל גודל שרוצים ואין בעיית סדקים או שברים. ניתן גם להדביק ולהסיר ציפורניים מלאכותיות בקלות יחסית.

הציפורניים המלאכותיות הפכו ללהיט בעיקר בגלל צורך שהתעורר אצל נשים רבות שלא התאפשר להן לגדל ציפורניים ארוכות עקב שברים בציפורניים או עקב חולשת הקרטין. למרות שניתן היום לעצב ציפורניים מטופחות חשוב לציין כי גם היום, השימוש בהן עלול להוביל לפטרת ציפורניים מעיקה וכואבת.

ישנם סוגים שונים של ציפורניים מלאכותיות המודבקות בטכניקות שונות, ישנן ציפורניים מג׳ל, ציפורניים אקריליות וציפורניים מפורצלן. הדבקת הציפורניים מצריכה היגיינה גבוהה במקום ההדבקה וזאת כדי למנוע הופעת פטריות ואלרגיות. הדבקת הציפורניים צריכה להתבצע על ידי קוסמטיקאית או פדיקוריסטית שעברה הכשרה ייעודית לבניית ציפורניים ולמרות ההקפדה על קוסמטיקאית מקצועית, בריאות הציפורניים הטבעיות עלולה להיפגע כתוצאה משימוש בדבקים שמקבעים את הציפורניים המלאכותיות המעודדים את גדילת הפטריות מתחת לציפורן.

המלצת המערכת

סובלים מפטריות ציפורניים בידיים או ברגליים? למרות שהטיפול בתרופות, תכשירים, קרמים ומשחות יעיל בחלק מהמקרים, ההמלצה שלנו היא לשלב בין טיפול תרופתי לבין שימוש במכשירים מבוססי אור ובעיקר לייזר, שקוטלים את הפטרת בציפורניים. התייעצו עם המכונים המובילים בישראל שיצליחו להעלים כל זכר של הפטרת.

 


פטרת כתוצאה מציפורניים מלאכותיות

המקור להופעת הפטריות מתחיל בלחות, לכן כאשר מדביקים ציפורניים סינתטיות, הן חייבות להיות מודבקות היטב לציפורן הטבעית כך שלא ייווצר חלל שיצבור לחות וישמש מושבה לייצור פטריות. שימוש בלק מסוים, אצטון או דבקים שונים עלולים לגרות את העור ולגרום לאלרגיות, אם מתפתחת אלרגיה (גירוי) יש להשהות את הדבקת הציפורן ולהרגיע את האזור עם וזלין, אם הגירוי ממשיך צריך לפנות לרופא המשפחה שיפנה בדרך כלל לרופא עור (דרמטולוג).

לאחר הדבקת הציפורניים חשוב להשגיח על מצב הקוטיקולה (העור מסביב לציפורניים), אם מתחילה להתפתח דלקת או אם העור באזור מאדים, יתכן שהאורגניזם דוחה את הציפורניים המלאכותיות ומתייחס אליהן כאילו הן גוף זר. בגלל שקשה מאוד לטפל באלרגיה, מומלץ במקרים בהם הגוף דוחה את הציפורניים לדחות את הרכבת הציפורניים לחלוטין. כל שינוי בצבע הציפורן הטבעית או כאב לאחר הדבקת ציפורניים מלאכותיות מצריך פגישה עם רופא.

 


זהירות! ציפורניים מלאכותיות

הציפורניים המלאכותיות החלו את דרכן עוד בשנות ה- 70 ומאז ועד היום הן הפכו לתעשייה של ממש. בגלל ריבוי המוצרים וההבדלים השונים ביניהם, קשה לדעת איזה מוצר איכותי ואיזה לא. ישנם יצרנים רבים שלא מקיימים את התקנים הבינלאומיים ולכן המוצרים שהם מוכרים עלולים להיות רעילים ואגרסיביים במידה רבה כלפי הציפורניים ומכאן שהדבקת הציפורניים המלאכותיות עלולה פשוט לפגוע בבריאות הציפורניים.

גם מטפל לא מקצועי שמבצע את ההדבקה עלול להרוס ציפורניים בריאות ולגרום לשרשרת של ארועים שמהם ממש כדאי להימנע. על מנת שניתן יהיה לקבע את הציפורניים המלאכותיות על הציפורניים הבריאות יש לעבור שיוף עמוק שתורם אף הוא לבעיות. שיוף אגרסיבי ועמוק (כולל שיוף שכבת הקרטין) יהפוך את הציפורניים הטבעיות לשבירות ונוטות לסדקים ובנוסף הוא עשוי לפגוע בשכבות ההגנה הטבעיות שלהן. שיוף לא מקצועי מגדיל את הסיכון לספיגת רעלים מהחומרים הכימיים (דבקים) הנמרחים על הציפורן. אנחנו היינו ממליצים לכן לוותר פשוט על התענוג!

 


עובש עקב ציפורניים מלאכותיות

פטרת ציפורניים הנגרמת כתוצאה מעובש נראית כמו כתם בצבע ירוק בהיר עד ירוק שחרחר, ככל שהפטרת מתקדמת, הכתמים יהיו כהים יותר. תופעת העובש מופיעה רק על ציפורניים טבעיות שהודבקו עליהן ציפורניים מלאכותיות. העובש מופיע לרוב מתחת לציפורן שהתרוממה. מים חודרים לפתח שנפער, אין להם לאן להתאדות והנה לכם עובש. פטרת ציפורניים היא אחת התופעות היותר מזוהות שפורצות בגלל ציפורניים מלאכותיות. הלחות שחודרת מתחת לציפורניים גורמת לעובש התחלתי שמקבל גוון לבן, בהמשך הגוון שלו הופך לירוק ועם הזמן כאמור הוא משתנה לכהה יותר. את העובש הלבן ניתן להסיר בקלות יחסית ובעזרת תרופות אולם ככל שהעובש מתפתח יהיה קשה הרבה יותר לטפל בתופעה שאף עלולה להידרדר עד למצב בו הציפורן הטבעית עשויה לנשור.

 


הטיפול בעובש ובפטריות בציפורניים

הפטריות אינן משפיעות על הציפורניים המלאכותיות עצמן אך הן עלולות כאמור לזהם את הציפורן הטבעית שמתחתיה. כדי להיפטר מזיהום פטרייתי כתוצאה מציפורן מלאכותית צריך תחילה להחזיר את הציפורן למצבה הטבעי ולהסיר את החומר המלאכותי תוך כדי כך שקוצצים את הציפורן הטבעית קצר ככל שניתן וזאת מבלי לפגוע בבשר על מנת שלאחר מכן ניתן יהיה לטפל במקום עם תרופות נגד פטריות המשולבות בטיפול אור (לייזר או ipl) שמכחיד את הפטרת.

חוששת מהתפתחות של מחלת פטרת ציפורניים? שמת לב לנקודות לבנות על הציפורניים, מריחה בריח עז מאזור כפות הידיים ו/או כפות הרגליים, עליך לעבור אבחון מקצועי במכון פרטי ולטפל בפטרת ובציפורניים באופן מיידי, הטיפול הוא לא רק עבורך, אלא גם כדי שלא תדביקי חלילה קרובי משפחה. למכונים שאיתם אנחנו עובדים יש פתרון רפואי מוכח, באמצעותו תוכלי להיפטר לצמיתות מהפטרת בציפורניים, ויש גם 7 שנות אחריות מלאות! הרשמי עכשיו וחסלי את פטרת הציפורניים בידיים וברגליים לתמיד!